Co to jest vending?

Co to jest vending?

Vending jest określeniem na usługi vendingowe i bezpośrednią sprzedażą z automatów vendingowych. Jest to automat samoobsługowy, który wydaje swoją zawartość po otrzymaniu pieniędzy.

Automat vendingowy jest bardzo wygodny dla klientów, ponieważ nie muszą czekać w kolejce i nie muszą przenosić ciężkich rzeczy z miejsca na miejsce.

Od czego zacząć przygodę z maszynami vendingowymi?

Rynek automatów vendingowych szybko się rozwija i możliwości jest wiele. Planując rozpoczęcie przedsięwzięcia z automatami vendingowymi, należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Na początek należy zastanowić się nad lokalizacją, rodzajem żywności i innych produktów, strategią marketingową oraz kosztem zakupu maszyny. Pierwszym krokiem byłoby podjęcie decyzji, dokąd powinny trafić automaty. Należy zastanowić się, które obszary mają duży ruch lub miejsca, w których występuje duży ruch pieszy. Gdy znajdziesz dobre miejsce, możesz dowiedzieć się, jaki rodzaj produktu dobrze by się tam sprzedawał i poprosić o wycenę firmy oferującej automaty w Twojej okolicy - skontaktuj się z nami! :) Kluczem do ułatwienia życia wielu osobom zabieganym, preferującym zdrowe odżywianie lub po prostu tym, którzy nie zdążyli zrobić sobie lunchu jest połączenie, zdawać by się mogło, dwóch odmiennych od siebie rzeczy – automatu i zdrowej, świeżej żywności?

Automaty vendingowe - opłacalność i koszty

Właściciele i operatorzy automatów mogą być zmuszeni do obliczenia kwoty, jaką zarabiają w określonym okresie, na przykład w roku. Opłacalność jednego automaty z ekspresem do parzenia kawy może zacząć się już od 30 sprzedawanych kubków dziennie. Ponownie wszystko zależy od lokalizacji. Największy zarobek jest na automatach, które oferują napoje. Poniżej koszty, które należy ponieść:

  • sam automat vendingowy może wahać się od kilku tysięcy do kilku tysięcy chyba, że zdecydujemy się na wynajem.
  • dochodzi również koszt czynszu
  • prąd
  • zapasy kawy, mleka, wody, czy innych napojów
  • zapas przeróżnych przekąsek oraz słodyczy

Zakup automatu - wygląd ma znaczenie

Automaty vendingowe są bardzo powszechnym miejscem na kampusach uniwersyteckich, w sklepach ogólnospożywczych i w biurach. Istnieje wiele opcji dla kupujących, ale niezwykle ważny jest wygląd. Wiele osób chce, aby automat był estetyczny, aby nie umniejszał ogólnego wyglądu ich miejsca pracy. Ważne zatem, jest aby przed zakupem automatu, dogadać się z osobą, u której będzie wynajmowane miejsce. Warto dopytać, czy model automatu, który nas interesuje nie będzie problemem estetycznym.